Platforma Filmydokapsy začala svá data sbírat v polovině srpna 2019. Za tuto dobu nasbírala více než půl miliónů odkazů z více než 40 webů na Česku a Slovensku. Každý odkaz byl pečlivě analyzován, přiřazen ke konkrétnímu filmu a dále zkontrolován, zda je dále aktivní. Nad těmito daty vznikla následující analýza shrnující data podle jednotlivých webů i titulů.

Nejoblíbenější weby

 • 1. uloz.to (U) 20 160 000
 • 2. sledujserialy.to (K) 12 840 000
 • 3. freefilm.to (K) 6 920 000
 • 4. bombuj.tv (K) 5 910 000
 • 5. najserialy.to (K) 5 330 000
 • 6. webshare.cz (U) 2 790 000
 • 7. fastshare.cz (U) 2 320 000
 • 8. prehrajto.cz (U) 1 800 000
 • 9. freeserial.to (K) 1 540 000
 • 10. hellspy.cz (U) 1 230 000

Možností, jak se dostat k upirátěným filmům a seriálům je spousta. Do přehledu jsme zahrnuli dva hlavní zdroje webů, které jsou populární v Česku a na Slovensku a vybrali jsme zhruba padesát největších webů měřených návštěvností podle similarweb.com. Čísla zahrnuji počet návštěv za prosinec 2019.

Zkratky (U) a (K) rozdělují weby do dvou typů: (U) úložiště - kde musíte titul vyhledat a stáhnout a (K) katalogy - kde jsou tituly tříděné do kategorií a rovnou přehráváte.

Počítali jsme také pouze weby nejoblíbenější u nás, nikoli tedy velké zahraniční weby jako jsou PopcornTime či FileFactory u kterých je těžší odhadnout lokální návštěvnost. Nepočítáme zde také agregátory typu multishare.cz či diskuzní fóra s odkazy (warforum.cz). Do přehledu jsme nezahrnuli weby, které nabízejí seznamy torrentů (například cztorrent.net), protože jejich správné napojení na filmovou databází je výrazně chybovější. A ještě dodáme, že zahrnujeme pouze aktivní weby, ale pro zajímavost, kdyby neskončil web Topserialy, umístil by se na 2. místě s cca 15 milióny návštěv za září.

Stahovat nebo přehrávat?

Chtějí lidé stahovat nebo si rovnou pouštět filmy? Když sečteme návštěvy všech monitorovaných webů a rozdělíme je podle typů, vidíme zde, že

55% návštěv chodí na katalogové weby tituly rovnou přehrávat

Výhodou katalogových webů je možnost okamžitě přehrát daný titul a navíc jsou zde filmy a seriály jasně setříděné se správnými názvy. Nevýhodou je velké množství reklamy, která může být občas i škodlivá pro počítač.

45% návštěv chodí na úložiště filmy stahovat

Toto úložiště netrápí, můžete daný titul rychle stahovat, občas si ale musíte připlatit za rychlost. Na některých uložištích už můžete i titul hned sledovat. Nevýhodou je, že tituly musíte hledat a častěji mizí po zásahu majitelů práv (viz níže).

O které filmy byl loni největší zájem?

Když se podíváme do statistik, o které filmy a seriály byl loni na těchto webech největší zájem (počítáme počet nalezených výsledků), vyjde nám několik přehledů. Toto jsou nejoblíbenější filmy, které byly loni zároveň v kinech:


Thumbnail Image
John Wick 3
Thumbnail Image
LOVEní
Thumbnail Image
Teroristka
Thumbnail Image
Muži v černém: Globální hrozba
Thumbnail Image
Avengers: Endgame
Thumbnail Image
Spider-Man: Daleko od domova
Thumbnail Image
Annabelle 3
Thumbnail Image
Shazam!
Thumbnail Image
Tajný život mazlíčků 2
Thumbnail Image
Raubíř Ralf a internet
Thumbnail Image
Ženy v běhu
Thumbnail Image
Jak vycvičit draka 3

Když srovnáme tento žebříček s nejúspěšnějšími filmy loňského roku v kinech, najdeme zde několik výrazných rozdílů. Nejúspěšnější film, česká komedie Ženy v běhu, je až dvanáctá, především proto, že se dostala na tyto weby až koncem roku. Naopak se líbily filmy, které měly v kinech spíše průměrný úspěch, ale dočkaly se velké popularity “doma” - John Wick 3, Muži v černém, Anabelle 3 a především česká komedie Lovení. Velké hollywoodské hity jako je Avengers: Endgame nebo Spider-Man zhruba odpovídají popularitě z kina. Naopak Captain Marvel je až ve druhé desítce. Zájem naopak nebyl online o Tenkrát v Hollywoodu nebo Lvího krále, i když se jejich kopie začaly objevovat hned po letní premiéře.

O které seriály byl loni největší zájem?

Mezi nejpopulárnějšími seriály najdeme všechny velké hity posledních cca deseti let, ale také několik méně známých, ale stále populárních seriálů. Sluší se poznamenat, že s výjimkou Hry o trůny a Příběhu služebnice se jedná v naprosté většině o seriály, jejichž nové díly nelze u nás sledovat pohodlně online zcela ve stejnou dobu jako v USA a objevují se u nás se zpožděním. Proto mezi nejpirátěnějšími seriály chybí seriály jako Stranger Things (Netflix), které jsou u nás online stejně jako na celém světě. Světové hity posledních týdnů, jako Zaklínač či Mandalorian, najdeme ve druhé desítce, nejpirátěnějším českým seriálem je MOST!, který najdeme v desítce třetí.


Thumbnail Image
Hra o trůny
Thumbnail Image
Teorie velkého třesku
Thumbnail Image
Arrow
Thumbnail Image
Vikingové
Thumbnail Image
Příběh služebnice
Thumbnail Image
Kravaťáci
Thumbnail Image
Lucifer
Thumbnail Image
Živí mrtví: Počátek konce
Thumbnail Image
Temný případ
Thumbnail Image
Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu
Thumbnail Image
Mr. Robot
Thumbnail Image
Zaklínač

Které weby nabízejí nejvíce obsahu?

Kam chodili uživatelé za filmy a seriály, protože jich tam najdou nejvíce? Existují na to dvě měřítka, podle toho, zda počítáte všechny relevantní odkazy (na úložištích tedy jen filmy a seriály) a nebo unikátní filmy (více odkazů na úložištích ke stejnému filmu se počítá jako jeden film). Nejdříve tedy všechny nalezené odkazy na filmy a seriály.

 • 1. uloz.to 132 202
 • 2. hellspy.cz 90 984
 • 3. datoid.cz 64 287
 • 4. sdilej.cz 57 869
 • 5. sledujfilmy.online 23 212
 • 1. freefilm.to 26 553
 • 2. sledujufilmy.cz 18 730
 • 3. sledujfilmy.to 16 999
 • 4. filmujeme.sk 14 875
 • 5. sledujfilmy.online 13 312

A nyní pohled na to, když přiřadíme linky k titulům a počítáme pouze unikátní filmy a seriály. Jak je vidět, statistiky jsou výrazně jiné když začneme počítat pouze unikátní tituly, což souvisí se dvěma věcmi: katalogy jako sledujufilmy.cz nabízejí jednodušší identifikaci titulu a také si drží odkazy delší dobu (viz níže). Naopak na úložišti lidé nahrávají soubory často tak, že nelze identifikovat jednoduše jeho název (“zeny-behaji-ceska-supr-komedia.novinka.mkv”) a také zde probíhá častější vymazávání.

Jak často a rychle odkazy mizí?

Všechny weby jsou díky svému předmětu podnikání v hledáčku majitelů obsahu, kterým se nelíbí, že někdo jejich obsah bez svolení nabízí zdarma na svém webu. Dnes mají majitelé obsahu prakticky pouze jedinou možnost, jak se tomu bránit a to že prostřednictvím speciální procesu (DMCA) mohou nahlásit, že daný odkaz porušuje jejich práva. Musí se přitom prokázat potvrzením, že jsou skutečně majiteli práv. Pak musí provozovatel webu odkaz smazat. Dochází však k dvěma problémům:

Úložiště musí soubor smazat, protože je fyzicky umístěn na jejich webu. Během pár hodin ale někdo může nahrát stejný soubor znovu, ale majitel práv už musí toto porušení nahlásit jako nové. Zlepšit tento proces má novela autorského zákona, která úložištím má nakázat identifikovat porušení už při nahrání a při prvním smazání už další podobné soubory na web nepustit.

Katalog by měl také soubor smazat, ale ten se může bránit, že soubor není umístěn fyzicky na jeho webu. To je pravda, protože katalog využívá pouze vložené video z jiného úložiště a tudíž odkáže majitele na ně. Tyto úložiště jsou často mimo Česko a často mimo EU, tudíž úspěšnost vymáhání výrazně klesá. Občas může dojít k masovému zásahu proti těmto úložištím, jako nedávno OpenLoad, co ovlivní i provoz katalogů.

Kolik odkazů na filmy a seriály zmizelo na daných úložištích za poslední měsíc?

Na katalozích odkazy prakticky nemizí, protože adresa na titul zde zůstává v naprosté většině stejná i když musí provozovatel webu najít jiné video ke vložení. A to mu většinou úspěšně podaří.

 • 1. uloz.to 11 289
 • 2. hellspy.cz 11 251
 • 3. filmujeme.sk 5 037
 • 4. datoid.cz 2 850
 • 5. yfilmy.cz 2 156

Kdy se filmy a seriály online objevují?

Zatímco nové díly seriálů se objevují online do několika málo hodin od jeho odvysílání (měřeno vysílacím časem v USA), u filmů je situace složitější. V okamžiku, kdy jde film do kin, v rámci dnů se obvykle objevují nejdříve méně kvalitní a po několika dalších dnech o něco více kvalitní záznam z kina. Největší množství odkazů se objevuje v okamžiku, kdy je k dispozici legální kopie (rip z DVD, Blu-Ray či webu).

Pro zajímavost jak to bylo s nejoblíbenějšími kinohity loňského roku. První sloupec je datum premiéry filmu v českých kinech, druhý sloupec je datum premiéry na některé z legálních online služeb (iTunes, Google Play), třetí sloupec je datum výskytu první kvalitní kopie (BRrip, DVDrip) na některém z úložišť. To, že často datum výskytu nelegální kopie předchází datumu vydání online, bývá dané tím, že v zahraničí (odkud se k nám kopie často dostávají) může dojít k vydání titulu dříve. Může se také jednat o kopie z pracovních disků. používaných před premiérou. U vybraných filmů neuvádíme datum prvního výskytu online, protože weby sledujeme až od začátku srpna.

FILM
V kinech od:
Legálně od:
Nelegálně od:
58192 / John Wick 3
16. 5.
1. 10.
59210 / LOVEní
21. 3.
11. 7.
59212 / Teroristka
4. 4.
7. 9.
8. 9.
59125 / Muži v černém: Globální hrozba
13. 6.
11. 10.
5. 10.
49682 / Avengers: Endgame
25. 4.
25. 8.
2. 8.
49688 / Spider-Man: Daleko od domova
4. 7.
31. 10.
67017 / Annabelle 3
27. 6.
30. 9.
14224 / Shazam!
4. 4.
8. 7.
58244 / Tajný život mazlíčků 2
20. 6.
23. 10.
5. 1.
47485 / Raubíř Ralf a internet
10. 1.
10. 5.
32595 / Jak vycvičit draka 3
21. 2.
26. 6.
59205 / Ženy v běhu
31. 1.
14. 10.
6. 10.

Které oblíbené tituly nejsou legálně dostupné?

Nabídka legálních služeb se každým měsícem u nás zlepšuje, aktuálně na téměř 40 online službách najdete téměř 22.000 titulů. Chodí uživatelé na nelegální služby za obsahem, který jinde nenajdou? Podívali jsme na nejpopulárnější filmy, které u nás online na žádné službě nenajdete, zda jsou k dispozici jinak. Zmiňujeme pouze ty filmy, které u nás nemají výhled být brzy online, nikoli filmy, jež jsou aktuálně v kině (Star Wars 9, Ledové království 2) a uživatelé je mohou na webech samozřejmě také nalézt. Žebříček filmů je výběrem těch nejpopulárnějších seřazených dle abecedy.


Thumbnail Image
96 hodin
Thumbnail Image
Božský Bruce
Thumbnail Image
Černí baroni
Thumbnail Image
Nesvatbovi
Thumbnail Image
Po čem ženy touží
Thumbnail Image
Román pro ženy
Thumbnail Image
Snowboarďáci
Thumbnail Image
Tanec s vlky
Thumbnail Image
Terminátor 2: Den zúčtování
Thumbnail Image
Účastníci zájezdu

U seriálů je situace složitější, protože jak ukázal žebříček nejstahovanějších seriálů, lidé vyhledávají ty, jejichž nové řady nejsou u nás aktuální, se zpožděním (v řádů měsíce a někdy i let) však seriály online dorazí. Když bychom však měli vybrat několik populárních seriálů, které chybí online zcela a lidé po nich prahnou jinými cestami, dostali bychom tento abecedně řazený seznam.


Thumbnail Image
Agenti S.H.I.E.L.D.
Thumbnail Image
Bylo nás pět
Thumbnail Image
Hannibal
Thumbnail Image
Hospoda
Thumbnail Image
Mandalorian
Thumbnail Image
Městečko záhad
Thumbnail Image
Simpsonovi
Thumbnail Image
Top Gear
Thumbnail Image
Upíří deníky

Jak vydělávají úložiště a katalogy?

Ekonomika webů poskytující filmy a seriály je jednoduchá. Katalogy vydělávají na velkém množství (levné) reklamy, úložiště potom vždy za ceny za rychlejší stahování a nebo také na malém množství (relativně dobře placené) reklamy. Pro zajímavost přinášíme srovnání cen za rychlejší stahování. Pokud si úložiště stanovuje limit za množství rychleji přenesených dat, lze spočítat vyčerpání následující taktikou:

1 film (0,5-1 GB nízká kvalita, 1-5 GB střední kvalita, nad 5 GB vysoká kvalita)
1 díl seriálu (0,1-0,3 GB nízká kvalita, 0,5-1,5 GB střední kvalita, nad 1,5 GB vysoká kvalita)

Dodáme, že veškeré příjmy z rychlejšího stahování či z reklamy jsou čistě jen do výnosů provozovatele těchto platforem, jisté odměny mohou získávat lidé nahrávající na úložiště dané soubory či propagující odkazy za ně. Skuteční autoři obsahu (producenti filmů a seriálů) z těchto výnosů ale nevidí vůbec nic.

 • 1. edisk.cz (za 990 GB) 799 Kč
 • 2. fastshare.cz (za 1 rok) 699 Kč
 • 3. file-share.top (za 1 měsíc) 299 Kč
 • 4. hellspy.cz (za 1 280 GB) 990 Kč
 • 5. prehrajto.cz (za 1 rok) 999 Kč
 • 6. sdilej.cz (za 1800 GB) 1 000 Kč
 • 7. sledujteto.cz (za 1 rok) 799 Kč
 • 8. uloz.to (za 340 GB) 999 Kč

Srovnání s legální nabídkou

Jak si vedou katalogy a úložiště v porovnání s nabídkou legálních filmů a seriálů?

Výhody

Širší nabídka - ty největší katalogy nabízejí okolo 15.000 titulů, což je číslo, kterému se žádná legální služba nepřiblíží. Největší v Česku je iTunes, má necelých 10.000 titulů, Netflix má u nás více než 5.000 titulů.

Cena - sledování seriálů a filmů na katalozích je zcela zdarma. Na úložištích si můžete stahovat buď také zdarma nebo si připlatit za rychlejší stahování. Cena za kredit pro rychlejší stahování vychází dle výše uvedených tarifů v rozmezí 1 až 10 Kč za stažený film. Nejlevnější trvalé nákupy filmů na iTunes začínají na 49 Kč, většinou se však pohybují okolo 149 Kč a novinky se prodávají až za 329 Kč. Dočasné vypůjčení filmů stojí v rozmezí 39-69 Kč. Předplatné služeb typu Netflix či HBO jsou v rozmezí 99 až 199 Kč za měsíc.

Aktuálnost - u filmů platí, že i když je film jen pár dní v kinech, objeví se v nějaké kopii online. Nové díly populárních seriálů jsou vždy online do několika hodin od premiéry.

Nevýhody

Obrazová kvalita - filmy těsně po premiéře v kinech jsou v naprosté většině dostupné jen jako záznam z kina. Kopie se zlepšuje v případě výskýtu kvalitního zdroje (HD vysílání, Blu-Ray či DVD). U legálních půjčoven platí, že minimum je vždy SD kvalita, většinou HD a vybrané (Netflix, Amazon, iTunes, Rakuten) nabízejí také UHD kvalitu.

Česká podpora - pokud se film či seriál objeví těsně po premiéře, chybí mu české titulky či dabing. V rámci hodin (u seriálů) či dnů (u filmů) vznikají české fandovské překlady titulků. Profesionální dabing a překlad titulků se objevuje až ve stejnou dobu, kdy je film oficiálně uveden jinde. U legálních zdrojů je u většiny půjčoven buď profesionální český dabing či titulky. Podíl česky opatřených titulů se liší, na HBO je 100%, na iTunes ale jen cca 30% (chybí většinou starší) a Netflix zatím jen cca 25%.

Pohodlnost - naprostá většina úložišť vyžaduje, aby se stažený titul přehrával v jiné aplikaci, je tedy nutná instalace další služby či aplikace. Katalogy nabízejí přehrávání pouze v prohlížeči, nemají často vlastní aplikaci. Naprostá většina legálních služeb má vlastní aplikaci, která umožňuje okamžité sledování na 1 klik, často i s možností si stáhnout film do offline režimu.

Závěr

Všechna data, která zde byla shromážděna, jsou stále aktivní a průběžně se aktualizují. Pokud jste novinář a zajímáte se o další data, kontaktujte nás na emailu a rádi vám poskytneme více informací.
Web www.filmydokapsy.cz funguje jako platorma pro majitele obsahu - filmové či televizní producenty a distributory. Pokud máte zájem o podrobnější analýzu či průběžné hlídání, kde se váš obsah nachází bez vašeho souhlasu, rádi vám zřídíme do naší platformy přístup, abyste mohli vše sledovat v reálném čase. Kontaktujte nás na emailu.